CO JE TAHOKOV

Jak se tahokov značí? Co znamenají jednotlivá čísla ve specifikaci oka?
Každý typ tahokovu je dán čtveřicí čísel, která lze číst jako jako: šířka oka x výška oka – posuv x tloušťka materiálu. Vše ostatní je následně odvozeno z této technické specifikace, tedy jak celkový výška (plastičnost), tak propustnost i hmotnost materiálu.

Jak jsou orientovány oka v tabuli? Co znamená šířka a výška tabule?
Delší strana oka (šířka oka) je vždy vodorovná s prvním uváděným rozměrem tabule (tj. výrobní šířkou).

Chceme novou bránu s výplní z tahokovu. Přijedete, zaměříte, vyrobíte?
Bohužel nikoliv. Nejsme realizační firma, neprovádíme montáže a zpravidla ani finální povrchové úpravy. S tímto požadavkem se obraťte na zámečníka, nebo kovovýrobu z Vašeho okolí. U nás si jen můžete vybrat vhodný typ (dle tvaru a velikosti oka, propustnosti, případně formátu tabulí).

V okolí vidím zinkovaný tahokov, Vy jej ale na stránkách prakticky nenabízíte. Kde mám hledat, z čeho vybírat?
Pokud chcete mít tahokov s finální povrchovou úpravou žárovým zinkem (velmi trvanlivá ochrana, avšak z podstaty vždy jen šedivém odstínu, v barvě a vzoru ne zcela jednolitá, s efektem zinkových „květů“), pak směle můžete vybírat z tahokovů v surové oceli. Takto jej nejčastěji dodáváme realizačním firmám, tedy kovovýrobě, zámečníkům atd., kteří po zajistí zinkování nejen tahokovu, ale celé konstrukci / rámům atd.

Chceme tahokov v černé (šedé, červené atd.) barvě. Lakujete?
Finální povrchové úpravy skladem zpravidla nevedeme, jelikož nejsou žádány. S tahokovem, který nabízíme v obchodních formátech, se předpokládá následné dílenské zpracování, které by lak / barvu poškodilo. Proto nabízíme tahokov v surovém stavu a až po zástřizích na míru se řeší povrchová úprava. Nedoporučujeme lakovat surovou ocel, má-li být použita v exteriéru. Jako vhodnější podklad nabízíme tahokov vyráběný z pozinkovaného plechu DX54D, tzv. „sekáno do pozinku“.

Je možné si u Vás objednat střihy na míru? 
Formáty na míru zajišťujeme jen při výrobě samostné výrobní várky, je to tedy podmíněno větším množství (u dekorativních typů od 30 až 50 m2, u klasických průmyslových typů je nutno až 100 m2).
Pro menší množství můžeme nabídnout jen skladové formáty, které už dále nedělíme (to zajišťují právě realizační firmy).

Potřebuji malé množství tahokovu v mědi / mosazi. Dá se takový tahokov vyrobit?
Technicky lze v obou těchto materiálech tahokov vyrobit, problémem ale bývá množství. Pokud jde o méně než 50 m2, vychází zpravidla velmi velmi draho, s dlouhým dodacím termínem (je nutná výroba na míru, což znamená nemalé náklady na montáž stroje, svitku i nástroje-výrobního nože, které se rozpočítávají do velmi malého množství m2, a tady zcela zásadně zvyšuje cenu produktu).

Pro Tahokov vyrobila společnost Abson Reavs | Creative Studio. Tvorba internetových stránek na míru.
Copyright © 2024 All rights reserved. Používáme soubory cookies